Ziyaretçi Vizesi

Çin’e çalışma, eğitim-öğretim, gibi sebeplerden dolayı uzun süreli ikamet izni bulunan yabancı kişilerin, eşleri, çocukları, anne – babalarının kendilerini ziyaret etmeleri ve yanlarında 6 aydan uzun süreli kalmaları için başvurmaları gereken vize türü S1; 6 aydan daha kısa süreli kalmak için başvurmaları gerekli olan vize türü ise S2’dir.

Devamı…

Ticari Vize

Ticari faaliyetlerde bulunmak amacıyla Çin’e gidecek kişilerin başvurduğu vize tipidir. Firmalarla yapılacak olan iş görüşmeleri, fuar, sanayi bölgesi ziyaretleri vb. gibi ziyaretler ticari ziyaret kapsamında değerlendirilen sebeplerdir.

Öğrenci Vizesi

Çin’e eğitim amaçlı gitmek isteyen kişilerin başvurduğu vize türüdür. 180 günden fazla kalmak isteyenler X1 vize tipine başvurmalı Çin’e girdikten sonra 30 gün içerisinde ikamet izni başvurusunda bulunulmalıdırlar. 180 günden az ikamet etmek isteyenlerin ise X2 vizesine başvurmaları gerekmektedir.

Çalışma Vizesi

Çin’e çalışma amaçlı gidecek kişilerin başvurduğu vize tipi.  (Çin’e girdikten sonra 30 gün içerisinde ikamet başvurusunda bulunulmalıdır.)

Mürettebat Vizesi

Çin Mürettebat Vizesi hava, kara ve deniz firmalarında mürettebat olarak çalışan; uluslararası tren taşımacılığı, havacılık, denizcilik firmaları görevlileri; uluslararası karayolu taşımacılığı yapan araç sürücüleri ve bu kişilerin ailelerinin başvuru yapması gereken vize türüdür.

Turistik Vize

Turizm amaçlı grup vizesi alarak Çin’e gidecek kişilerin başvurduğu vize türüdür. Türkiye’den yurtdışına tur düzenleme yetkisi olan Türsab üyeliği olan A sınıfı seyahat acenteler Çin’e düzenleyecekleri gruplar için başvurabilirler.

Transit Vize

Başvuru tarihi itibari ile geçerlilik süresi 6 aydan fazla olan, ve en az iki boş vize sayfası bulunan yeni tip çipli bordo pasaportun aslı.

Oturum İzni Vizesi

Çin’de sürekli oturma izni alacak kişiler (Çin’e girdikten sonra 30 gün içerisinde ikamet başvurusunda bulunulmalıdır.)